Start Nowiny
Nowiny
Warsztaty matematyczne w Grabówku

Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Jaskółczym Gniazdem” w Grabówku do swojej oferty wprowadziło kolejne warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Są to gry i zabawy matematyczne, które stanowią niekonwencjonalny, mało dotychczas stosowany sposób nauczania matematyki. Przy sztywnej realizacji programu w szkołach, matematyka jest często nielubiana ze względu na jej „suchość”. Sytuacja może ulec zmianie, gdy dzieciom zaproponujemy gry, zabawy i zagadki matematyczne. Nawet słabsi uczniowie zaczynają wówczas lubić matematykę.

W dniu 26 marca b.r. w Grabówku odbyły się warsztaty matematyczne dla nauczycieli , którzy przyjechali do Koszalina z różnych rejonów Polski na trzydniowe seminarium.

Trzydziesto osobowa grupa nauczycieli poznała szereg grupowych gier i zabaw matematycznych możliwych do stosowania w terenie, na boisku szkolnym czy w klasie. Wykorzystywano tu wrodzoną każdemu człowiekowi chęć zwyciężania, a zwyciężanie w grach i zabawach matematycznych dowodzi opanowania określonego materiału. Łączono więc przyjemne z pożytecznym czyli zabawę z nauką.


 Joomla 1.5 themes, hosting company.

WARSZTATY

 

Zobacz więcej >>

LATAWCE

Kraina Kolorowych Latawców

 

Zobacz więcej >>